RPO Promocja powrót na stronę główną

zd1 zd2 zd3 zd4 zd5 zd6 zd7 zd7 zd7 zd7

Szkoła bardziej ekologiczna i estetyczna

21 października br. Zespół Szkół Poligraficzno-Mechanicznych uroczyście uruchomił działalność po przeprowadzonej termomodernizacji.

Przy tej okazji w Warsztatach Szkolnych miała miejsce uroczysta sesja Komisji Edukacji Rady Miasta Urzędu Miasta Katowice, która dotyczyła zagadnień kształcenia zawodowego, warunków odbywania nauki i zajęć praktycznych z uwzględnieniem oszczędności energii i ochrony środowiska - po przeprowadzonej w szkole termomodernizacji.

Przedmiotem projektu było przeprowadzenie kompleksowej termomodernizacji w 2 budynkach edukacyjnych (budynek szkoły i budynek warsztatów szkolnych) wraz z instalacją systemów wykorzystujących energię słoneczną na potrzeby ciepłej wody użytkowej. W budynku warsztatów szkolnych ocieplone zostało pokrycie dachowe (co wiązało się z jego wymianą). Wykonano także wymianę okien, termoizolację budynku, wymianę instalacji elektrycznych, telekomunikacyjnych (i innych urządzeń) oraz wymianę centralnego ogrzewania. Zainstalowane zostały panele słoneczne. Konieczne było także pomalowanie pomieszczeń po remoncie. W budynku szkoły zostało z kolei wykonane ocieplenie budynku wraz z wymianą instalacji centralnego ogrzewania i instalacją paleni słonecznych.

Źródło: Zespół Szkół  Poligraficzno-Mechanicznych w Katowicach


 

Strona „Śląskie do przodu!” to oficjalny serwis promocyjny Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2007-2013.
Głównym celem serwisu było przybliżenie idei Programu i jego efektów mieszkańcom regionu.


Regionalny Program Operacyjny Województwa Śląskiego – realna odpowiedź na realne potrzeby

Projekt finansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego
Województwa Śląskiego na lata 2007-2013