RPO Promocja powrót na stronę główną

zd1 zd2 zd3 zd4 zd5 zd6 zd7 zd7 zd7 zd7

Raper w kampanii Urzędu Marszałkowskiego

„To dla zamieszkujących południowe strony, zoboczcie kaj Śląsk został nieco odmieniony” - rymuje raper Bu w swoim najnowszym klipie.

W teledysku Bu przemierza województwo śląskie i prezentuje ciekawe miejsca, które miały wpływ na jego twórczość. To element kampanii „Śląskie. Sprawdza się!” promującej inwestycje zrealizowane dzięki funduszom unijnym.

Zaproszenie niepokornego rapera do kampanii to odważny krok Urzędu Marszałkowskiego Województwa Śląskiego. Decyzja ta została jednak dobrze przemyślana. Bu, czyli Marcin Przywieczerski, pochodzi z Tychów i mieszka na Śląsku. W swoje utwory często wplata „śląską godkę”, podkreślając, kim jest i gdzie się wychował. Artysta specjalnie na potrzeby kampanii ułożył autorski tekst i nagrał teledysk.

Raper opowiada swoją historię w sposób lekki i wpadający w ucho. W teledysku pojawiają się Tychy, Mikołów, Nikiszowiec, Chorzów i Żory – miejsca, które są bliskie artyście i które wpłynęły na jego życie i twórczość.

Zamysłem przyświecającym zaproszeniu rapera do kampanii było dotarcie z przekazem kampanii do młodych ludzi z województwa śląskiego, jednak bez uciekania się do mentorskiego tonu czy epatowania hurraoptymizmem. Powstały utwór charakteryzuje się szczerym, emocjonalnym tonem, dzięki czemu osiągnięto naturalny i wiarygodny efekt.

Obiekty dofinansowane z RPO WSL, które zostały sfilmowane w klipie:

 


 

Strona „Śląskie do przodu!” to oficjalny serwis promocyjny Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2007-2013.
Głównym celem serwisu było przybliżenie idei Programu i jego efektów mieszkańcom regionu.


Regionalny Program Operacyjny Województwa Śląskiego – realna odpowiedź na realne potrzeby

Projekt finansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego
Województwa Śląskiego na lata 2007-2013