RPO Promocja powrót na stronę główną

zd1 zd2 zd3 zd4 zd5 zd6 zd7 zd7 zd7 zd7

Znamy zwycięzcę konkursu na najlepszy film amatorski!

W listopadzie 2013 r. film „Czerwionka – Leszczyny do przodu” dzięki głosom internautów został uznany za najlepszy film spośród wszystkich 18 zrealizowanych w ramach konkursu.

Zespół Szkół nr 3 w Czerwionce-Leszczynach od kilku lat z powodzeniem realizuje edukację filmową. Dlatego też społeczność szkolna ZS 3 podjęła się realizacji krótkiego filmu promującego inwestycje unijne gminy w ramach turnieju "Śląskie do przodu!".

Jego realizacja odbyła się w czasie kilku czerwcowych dni 2013 r. pod kierunkiem Małgorzaty Pyszny (nauczycielki języka polskiego) przy współpracy Marcina Gorzawskiego (nauczyciela matematyki i informatyki). Po krótkiej burzy mózgów powstała koncepcja filmu - Podchody ulicami Czerwionki w wykonaniu uczniów klasy II a gimnazjum, do której dołączono fragmenty poprzednich produkcji filmowych oraz zdjęć i zwiastunów.

Po kilku bardzo intensywnych dniach pracy powstał blisko 5-minutowy film, który na potrzeby programu TVP został ostatecznie skrócony do 1 minuty i zgłoszony do konkursu.

W wyniku głosowania film z Czerwionki-Leszczyn został najwyżej oceniony przez internautów.

Film jest częścią 5. odcinka programu "Turniej europejski ŚLĄSKIE DO PRZODU!" - 6:32-7:43

 


 

Strona „Śląskie do przodu!” to oficjalny serwis promocyjny Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2007-2013.
Głównym celem serwisu było przybliżenie idei Programu i jego efektów mieszkańcom regionu.


Regionalny Program Operacyjny Województwa Śląskiego – realna odpowiedź na realne potrzeby

Projekt finansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego
Województwa Śląskiego na lata 2007-2013