RPO Promocja powrót na stronę główną

zd1 zd2 zd3 zd4 zd5 zd6 zd7 zd7 zd7 zd7

Co schować w kapsule czasu?

Z końcem listopada br. zakończyły się prace związane z przebudową płyty rynku w Jaworznie w ramach projektu "Rynek od.Nowa".

Mieszkańcy Jaworzna są zadowoleni z efektów przebudowy. Jak mówią, plusem jest wyłączenie ruchu samochodowego z samego serca miasta. Już wkrótce w płycie rynku zostanie umieszczona kapsuła czasu, w której zostaną przechowane pamiątki związane z miastem i jego mieszkańcami.

Zdaniem większości jaworznian to miejsce, którego w mieście brakowało. Na nowym rynku znajduje się m.in. posąg drwala, wieża mediów, zegar wodno-słoneczny, fontanny, skoczki wodne i jawor.

W płycie rynku zostanie umieszczona kapsuła czasu, w której zostaną przechowane pamiątki związane z miastem i jego mieszkańcami. Do 20 grudnia br. jaworznianie będą mogli w Urzędzie Miejskim składać pamiątki, zdjęcia, listy, które w tej kapsule miałyby się znaleźć. Specjalna komisja wybierze później przedmioty, które zostaną zamknięte na cały wiek.

- Przedmioty muszą być związane z Jaworznem. Stanowić swojego rodzaju pamiątkę. Może to być zdjęcie, list, gabarytowo niewielka rzecz - tłumaczy Sebastian Kuś, naczelnik Biura Promocji i Informacji Urzędu Miejskiego w Jaworznie. - Jaworznicka kapsuła zostanie umieszczona pod płytą rynku w Sylwestra przed północą, z zastrzeżeniem, że może zostać otwarta dopiero w 2113 roku - za 100 lat.

Źródło: Urząd Miasta Jaworzno


 

Strona „Śląskie do przodu!” to oficjalny serwis promocyjny Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2007-2013.
Głównym celem serwisu było przybliżenie idei Programu i jego efektów mieszkańcom regionu.


Regionalny Program Operacyjny Województwa Śląskiego – realna odpowiedź na realne potrzeby

Projekt finansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego
Województwa Śląskiego na lata 2007-2013