RPO Promocja powrót na stronę główną

zd1 zd2 zd3 zd4 zd5 zd6 zd7 zd7 zd7 zd7

Nagrodziliśmy laureata konkursu na najlepszy film amatorski

W grudniu br. odwiedziliśmy Zespół Szkół nr 3 w Czerwionce-Leszczynach, aby wręczyć nagrodę autorom najlepszego filmu amatorskiego pn. „Czerwionka-Leszczyny do przodu”, który otrzymał najwięcej głosów internautów w konkursie ogłoszonym przy okazji Turnieju Europejskiego „Śląskie do przodu!”.

W konkursie głosowano na filmy z 18 gmin – liderów w pozyskiwaniu środków unijnych w województwie śląskim, wyłonionych na potrzeby Turnieju. Filmy miały pokazać efekty funduszy unijnych w tych miejscowościach. Każdy z nich był emitowany na antenie Telewizji Katowice, w ramach poszczególnych odcinków Turnieju Europejskiego.

Zwycięski film powstał pod kierunkiem pani Małgorzaty Pyszny (nauczycielki języka polskiego) przy współpracy pana Marcina Gorzawskiego (nauczyciela matematyki i informatyki), a wystąpili w nim uczniowie klasy II a Gimnazjum nr 4 z Czerwionki-Leszczyn.

Specjalnością Gimnazjum nr 4 jest edukacja filmowa, zatem realizacja tego filmu była dla nich dużą przygodą. Scenariusz filmu nawiązuje do gry w podchody, podczas której uczniowie odwiedzają miejsca dofinansowane z Unii Europejskiej.

Trasa rozpoczyna się od szkoły, która dzięki unijnej dotacji odzyskała nowy blask, następnie uczniowie ruszają w stronę szkolnego placu zabaw, Orlika, dalej wśród zabytkowych familoków docierają do biblioteki miejskiej, potem zatrzymują się na nowym placu targowym i przed Centrum Kulturalno-Edukacyjnym. Podczas podchodów uczniowie dobrze się bawią, wykonując różne zadania.

Serdecznie gratulujemy pomysłu na udaną promocję gminy i życzymy kolejnych sukcesów w filmowych przygodach!

Dziękujemy wszystkim autorom za zaangażowanie w realizację filmów.


 

Strona „Śląskie do przodu!” to oficjalny serwis promocyjny Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2007-2013.
Głównym celem serwisu było przybliżenie idei Programu i jego efektów mieszkańcom regionu.


Regionalny Program Operacyjny Województwa Śląskiego – realna odpowiedź na realne potrzeby

Projekt finansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego
Województwa Śląskiego na lata 2007-2013