RPO Promocja powrót na stronę główną

zd1 zd2 zd3 zd4 zd5 zd6 zd7 zd7 zd7 zd7

Wstąp na szlak inwestycji unijnych

Cieplejsza pora to dobry czas na zaplanowanie wiosenno-letnich wędrówek. Pomocny w tym względzie może okazać się przewodnik turystyczny „Śladem projektów unijnych”, wydany na zlecenie Wydziału Rozwoju Regionalnego Urzędu Marszałkowskiego Województwa Śląskiego.

Przedstawiono w nim 60 wyselekcjonowanych obiektów oraz 10 wydarzeń, które zostały wsparte środkami z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2007-2013. Wszystkie zostały pogrupowane w części tematyczne, oddające ich charakter: „Aktywnie”, „Kulturalnie”, „Familijnie”, „Smakowicie” i „Dzieje się”.

Publikacja charakteryzuje się wysokimi walorami użytkowymi – znajdziemy tu między innymi syntetyczny opis atrakcyjności danego miejsca, podstawowe informacje teleadresowe, informacje o biletach, cenniku i godzinach otwarcia. Zostały one wzbogacone również mniej standardowymi elementami, takimi jak współrzędne GPS oraz wskazanie lokalizacji atrakcji na konturowej mapce Śląskiego czy kod QR odwołujący do strony internetowej danego miejsca. Dodatkowo przy opisie każdej atrakcji umieszczono cytat rekomendujący do odwiedzenia, autorstwa znanych osób pochodzących z województwa śląskiego, jak i pracowników opisywanych atrakcji oraz mieszkańców regionu.

W przedstawianiu tematyki unijnej przyjęto założenie, że jest ona serwowana odbiorcy niejako przy okazji, nie przesłaniając podstawowego celu funkcjonalnego przewodnika.

Istotnym atutem przewodnika są wyraziste i pełne pozytywnej energii zdjęcia. Również skład graficzny wydawnictwa został przygotowany w zgodzie z założeniami Marki Śląskie oraz w nawiązaniu do najnowszych, światowych trendów w projektowaniu graficznym.

Spójną całość z publikacją stanowi nowatorska mapa – tzw. „gnieciona”, wykonana z superlekkiej folii paroprzepuszczalnej, która gwarantuje odporność na wodę, rozdarcia oraz wielokrotne zginanie i składanie.

Serdecznie zapraszamy do lektury!


 

Strona „Śląskie do przodu!” to oficjalny serwis promocyjny Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2007-2013.
Głównym celem serwisu było przybliżenie idei Programu i jego efektów mieszkańcom regionu.


Regionalny Program Operacyjny Województwa Śląskiego – realna odpowiedź na realne potrzeby

Projekt finansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego
Województwa Śląskiego na lata 2007-2013