RPO Promocja powrót na stronę główną

zd1 zd2 zd3 zd4 zd5 zd6 zd7 zd7 zd7 zd7

Popływaj w Czerwionce-Leszczynach

W 2014 roku zakończyły się prace remontowo-budowlane oraz wyposażenie obiektów krytej pływalni i kąpieliska w Czerwionce-Leszczynach. Wszystkie przeprowadzone prace oprócz polepszenia warunków użytkowych, miały na celu również osiągnięcie efektów ekologicznych i estetycznych.

Na terenie krytej pływalni modernizacji poddano m.in. basen o wymiarach 12,5 x 25 m, brodzik dla dzieci, wannę z hydromasażem. W odrębnym pomieszczeniu zamontowano saunę wraz z prysznicami, a także dostosowano sanitariaty do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Na terenie kąpieliska odnowiono m.in. odkryty basen o wymiarach 50 x 25m, brodzik, zjeżdżalnie, boisko do koszykówki, boisko do piłki plażowej oraz kort tenisowy o nawierzchni ceglastej.

Bezpośrednim celem projektu była poprawa warunków obu obiektów sportowych, tak aby zaspokajały potrzeby i ambicje mieszkańców w zakresie aktywnego spędzania czasu wolnego poprzez konieczne, zgodne z duchem czasu zmiany.

Zmodernizowana pływalnia została oficjalnie otwarta z początkiem lutego 2014 r.

Pływalnia jest czynna w następujących godzinach:

  • poniedziałek 15.00-22.00
  • wtorek-piątek 8.00-10.00 i 15.00-22.00
  • sobota, niedziela i święta 8.00-22.00

Jednorazowe wejście kosztuje: 7 złotych (bilet normalny), 4 złote (bilet ulgowy), 4,5 złote (bilet studencki).

Źródło: Urząd Gminy Czerwionka-Leszczyny


 

Strona „Śląskie do przodu!” to oficjalny serwis promocyjny Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2007-2013.
Głównym celem serwisu było przybliżenie idei Programu i jego efektów mieszkańcom regionu.


Regionalny Program Operacyjny Województwa Śląskiego – realna odpowiedź na realne potrzeby

Projekt finansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego
Województwa Śląskiego na lata 2007-2013