RPO Promocja powrót na stronę główną

zd1 zd2 zd3 zd4 zd5 zd6 zd7 zd7 zd7 zd7

10 lat Polski w Unii Europejskiej

1 maja br. obchodzić będziemy 10. rocznicę przystąpienia Polski do Unii Europejskiej.

Ministerstwo Infrastruktury i Rozwoju wraz z partnerami z całej Polski planuje liczne działania, które zaprezentują skalę zmian, jakie nastąpiły w Polsce dzięki obecności w UE i wykorzystaniu Funduszy Europejskich. W realizację całej akcji zaangażowany jest m.in. Wydział Rozwoju Regionalnego Urzędu Marszałkowskiego Województwa Śląskiego w zakresie promocji dokonań ZPORR 2004-2006 i RPO WSL 2007-2013.

Akcja obejmuje m.in.:

  • Imprezy plenerowe, które zostaną zorganizowane 1 maja we wszystkich województwach oraz wieczorny koncert na warszawskim Podzamczu.
    • Na koncercie w Warszawie wystąpią m.in. Maryla Rodowicz, Edyta Górniak, Kayah, Ewa Farna, Zakopower i wielu innych znanych artystów! Koncert będzie transmitowany na żywo 1 maja w TVP 1 o godz. 21.20.
    • Natomiast osobiście będzie można wziąć udział w pikniku Funduszy Europejskich w naszym regionie, który będzie miał miejsce 1 maja w godz. 16.00-20.00 w Parku Śląskim w Chorzowie. Info o imprezie.
  • Dni Otwarte Funduszy Europejskich - w całej Polsce w dniach od 1 do 11 maja beneficjenci umożliwią zwiedzanie swoich projektów bezpłatnie, ze zniżką lub zapewnią dodatkowe atrakcje, jak np. otwarcie niedostępnych na co dzień miejsc: hal produkcyjnych, kulis teatru czy budowanej stacji metra. Organizowane będą pikniki rodzinne, warsztaty, pokazy naukowe, zmagania sportowe, rajdy rowerowe, konkursy, koncerty, zabawy i wiele, wiele innych. W naszym regionie do akcji przystąpiło 66 beneficjentów!
  • Gra z Funduszami Europejskimi w tle EUROGRA.EU - rozgrywająca się w okresie 1-15 maja br. w rzeczywistości wirtualnej oraz na obiektach dofinansowanych w naszym regionie ze środków EFRR.
  • plebiscyt telewizyjny na najciekawsze inwestycje minionego 10-lecia „Ale się zmieniło!” - trwający w okresie 14-29 kwietnia br. (info o plebiscycie)

Wszystkie elementy akcji obecne będą na antenach TVP, która wyemituje kilkanaście rodzajów audycji , w tym programów angażujących widzów. Zachęcamy do korzystania z oferty przygotowanej w ramach Dni Otwartych, udziału w imprezach, konkursach oraz oglądania programów telewizyjnych!

W naszym województwie o poszczególnych wydarzeniach w ramach Jubileuszu będą informować spoty i krótkie audycje na antenie Radia Katowice i RMF MAXX oraz reklamy prasowe.

Informacje o wszystkich działaniach podejmowanych w ramach akcji z okazji 10-lecia członkostwa Polski w UE znajdują się na stronie www.10latwue.pl. Zachęcamy do jej bieżącego śledzenia i zapoznania się z licznymi atrakcjami, które zostały przygotowane w całej Polsce.


 

Strona „Śląskie do przodu!” to oficjalny serwis promocyjny Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2007-2013.
Głównym celem serwisu było przybliżenie idei Programu i jego efektów mieszkańcom regionu.


Regionalny Program Operacyjny Województwa Śląskiego – realna odpowiedź na realne potrzeby

Projekt finansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego
Województwa Śląskiego na lata 2007-2013