RPO Promocja powrót na stronę główną

zd1 zd2 zd3 zd4 zd5 zd6 zd7 zd7 zd7 zd7

Majówka pod znakiem Dni otwartych

W długi weekend majowy rozpoczęły się Dni Otwarte Funduszy Europejskich. Ci, którzy postanowili spędzić ten czas w naszym regionie, mogli wybierać spośród rozlicznych atrakcji przygotowanych przez beneficjentów Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2007-2013.

Przykładowo, 1 maja wszystkie osoby ubrane w kolory nawiązujące do flagi UE, mogły taniej przejechać się kolejką elką w Parku Śląskim w Chorzowie.

Anna z Katowic zabrała na „elkę" wnuka Karola. Chłopczyk był ubrany w żółtą czapeczkę i niebieskie spodnie. O akcji na „Elce" dowiedzieli się już na stacji. – Wejście do Unii wyszło na pewno na dobre – przyznaje. – Jeszcze nie zdecydowaliśmy, czy będziemy jechać kolejką. Wnuk musi się oswoić z tym miejsce, potem pojedzie z rodzicami.

Natomiast 2 maja, w święto Flagi, ta sama promocja objęła wszystkie osoby, które miały flagę lub elementy stroju nawiązujące do barw narodowych.

1 maja odbył się również Festiwal Projektów Euroregionu Beskidy, który został zorganizowany w Parku Słowackiego w Bielsku-Białej. Na pikniku prezentowane były projekty beneficjentów, w tym również Fundacja Ekologiczna ARKA, która przedstawiła m.in. projekt „ Mobilne Centrum Edukacji Ekologicznej - kształtowanie postaw ekologicznych w województwie śląskim”.

Dzięki wykorzystaniu rozlicznych ekologicznych stoisk warsztatowych zarówno młodsi, jak i starsi mogli wziąć udział w naprawdę ciekawych lekcjach przyrody.

Sam festiwal obfitował w wiele atrakcji, takich jak pokaz gry na bębnach, pokaz sztuk walki, występy zespołów regionalnych, wystawy.

--

Dni Otwarte Funduszy Europejskich trwają w okresie 1-11 maja br. Jest to jedno z wydarzeń wpisujących się w ogólnopolskie obchody 10. rocznicy przystąpienia Polski do Unii Europejskiej. W naszym regionie do akcji "Dni Otwarte Funduszy Europejskich" przystąpiło ponad 100 beneficjentów (w tym 66 beneficjentów, którzy pozyskali środki zarówno ze Zintegrowanego Programu Operacyjnego Rozwoju Regionalnego 2004-2006, jak i Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2007-2013!). Dzięki temu wędrując po mapie regionu, dowiedzą się Państwo najlepiej, bo naocznie i bezpośrednio, co przez tę dekadę wsparły unijne dotacje i jak zmieniły nasze otoczenie. Oczywiście, wszystko w atmosferze przyjemnej edukacji, rozrywki czy po prostu dobrej zabawy. Jesteśmy pewni, że wśród rozlicznych atrakcji każdy znajdzie coś dla siebie. Czekają bowiem na Państwa m.in. pikniki, darmowe badania, rozgrywki sportowe, warsztaty artystyczne, wycieczki autobusowe, zwiedzanie miejsc niedostępnych na co dzień, bilety wstępu w promocyjnych cenach i wiele, wiele innych.

Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z ofertą poszczególnych beneficjentów na stronie akcji: www.10latwUE.pl


 

Strona „Śląskie do przodu!” to oficjalny serwis promocyjny Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2007-2013.
Głównym celem serwisu było przybliżenie idei Programu i jego efektów mieszkańcom regionu.


Regionalny Program Operacyjny Województwa Śląskiego – realna odpowiedź na realne potrzeby

Projekt finansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego
Województwa Śląskiego na lata 2007-2013