RPO Promocja powrót na stronę główną

zd1 zd2 zd3 zd4 zd5 zd6 zd7 zd7 zd7 zd7

Wernisaż w Stajniach Książęcych

9 maja br. w Pszczynie odbyło się uroczyste otwarcie trzech nowych wystaw czasowych: „Od Kleopatry do Nelsona. Jubileuszowy bal kostiumowy królowej Wiktorii”, „Leon Dołżycki. Pszczyńskie lata. Malarstwo i rysunek” oraz „Malarstwo Eliny Marjaany Hämeen-Anttila”.

Kuratorzy nowo otwartych wystaw: „Od Kleopatry do Nelsona. Jubileuszowy bal kostiumowy królowej Wiktorii” – Russell Harris oraz „Leon Dołżycki. Pszczyńskie lata. Malarstwo i rysunek” oraz „Malarstwo Eliny Marjaany Hämeen-Anttila” – Dominika Sulińska przybliżyli gościom tematykę ekspozycji, które zwiedzać można w Powozowni, Stajniach i Młynie.

Wystawy są czynne dla zwiedzających do 30 listopada br.

--

Projekt dofinansowany ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2007-2013 zakładał rewitalizację zabytkowych budynków dawnych stajni, powozowni i garaży książęcych należących do budynków kompleksu przyzamkowego Zamku Książęcego w Pszczynie oraz adaptację tych budynków na cele muzealne i wystawiennicze.

Odrestaurowany kompleks Stajni Książęcych w Pszczynie został udostępniony dla zwiedzających 25 października 2013 r.


 

Strona „Śląskie do przodu!” to oficjalny serwis promocyjny Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2007-2013.
Głównym celem serwisu było przybliżenie idei Programu i jego efektów mieszkańcom regionu.


Regionalny Program Operacyjny Województwa Śląskiego – realna odpowiedź na realne potrzeby

Projekt finansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego
Województwa Śląskiego na lata 2007-2013