RPO Promocja powrót na stronę główną

zd1 zd2 zd3 zd4 zd5 zd6 zd7 zd7 zd7 zd7

EUROGRA.EU rozstrzygnięta!

Niebanalne zadania, kreatywne łamigłówki, a do tego grono zaangażowanych, pozytywnych ludzi - tak można podsumować Grę z Funduszami Europejskimi w tle Eurogra.eu. 15 maja br. w katowickim Kinie Kosmos poznaliśmy jej zwycięzców.

Spotkanie połączone było z emocjonującą dogrywką, do której zakwalifikowała się grupa 13 najlepszych uczestników EUROGRY. Aż tylu bowiem osobom udało się rozwiązać wszystkie 50 zadań i zdobyć maksymalną liczbę 250 punktów. Dogrywka odbyła się w formie szybkiego, 5-minutowego testu wiedzy.

W wyniku przeprowadzonej dogrywki wyłoniono trójkę laureatów nagród głównych EUROGRY:

I miejsce - Kornelia Sproska z Bytomia, która zdobyła kartę podarunkową o wartości 2500 złotych na zakupy w sieci sklepów sportowych Decathlon

II miejsce - Marta Tórzewska z Chorzowa, która zdobyła kartę podarunkową o wartości 1500 złotych na zakupy w sieci sklepów sportowych Decathlon

III miejsce - Daniel Maniecki z Orzecha, który zdobył kartę podarunkową o wartości 1000 złotych na zakupy w sieci sklepów sportowych Decathlon

Pozostali finaliści otrzymali atrakcyjne nagrody: dwuosobowe zaproszenia do kina „Kosmos" w Katowicach oraz karty podarunkowe o wartości 50 złotych na zakupy w sieci salonów EMPIK.

Atrakcją wydarzenia był pokaz kulinarny Punktu "G"astronomicznego z Pszczyny, oczywiście, połączony z degustacją.

W w sumie w Eurogrze.eu wzięło udział ponad 400 mieszkańców z województwa śląskiego.

Zadania konkursowe w ciekawy sposób łączyły wartości promowane w Programie Operacyjnym Kapitał Ludzki (PO KL) oraz miejsca, które zmieniły się dzięki dofinansowaniu zarówno ze Zintegrowanego Programu Operacyjnego Rozwoju Regionalnego (ZPORR), jak i Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego (RPO WSL) na lata 2007-2013.

Lokalizacja gali finałowej również została wybrana nieprzypadkowo. Swój obecny wygląd katowickie kino zawdzięcza bowiem pozyskanym ze ZPORR 7,7 mln zł, dzięki którym Instytucja Filmowa "Silesia Film" przeprowadziła w tym miejscu inwestycję pn. "Centrum Sztuki Filmowej - przebudowa i adaptacja kina Kosmos w Katowicach". Zakres prac objął zmniejszenie istniejącej sali kinowej w celi uzyskania dodatkowych pomieszczeń dla Centrum, dostosowanie pomieszczeń piwnicznych dla potrzeb magazynowania i konserwacji wszelkich nośników filmowych, a także przebudowę części administracyjnej i wejściowej.

Organizatorami gry były Wydział Europejskiego Funduszu Społecznego i Wydział Rozwoju Regionalnego Urzędu Marszałkowskiego Województwa Śląskiego. Wydarzenie odbyło się w ramach regionalnych obchodów 10. rocznicy przystąpienia Polski do Unii Europejskiej.

Grę współfinansowano ze środków Unii Europejskiej.


 

Strona „Śląskie do przodu!” to oficjalny serwis promocyjny Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2007-2013.
Głównym celem serwisu było przybliżenie idei Programu i jego efektów mieszkańcom regionu.


Regionalny Program Operacyjny Województwa Śląskiego – realna odpowiedź na realne potrzeby

Projekt finansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego
Województwa Śląskiego na lata 2007-2013