RPO Promocja powrót na stronę główną

zd1 zd2 zd3 zd4 zd5 zd6 zd7 zd7 zd7 zd7

Architektura Muzeum Śląskiego doceniona

Nowa siedziba Muzeum Śląskiego znalazł się w gronie piątki finalistów nominowanych do Nagrody Architektonicznej „Polityki” za 2013 rok.

Łącznie do tegorocznej edycji zgłoszono 66 propozycji. Swoje typy wskazali przedstawiciele środowiska architektonicznego oraz podmioty zaangażowane w poprawę jakości przestrzeni publicznej.

Laureat konkursu zostanie wyłoniony dwutorowo: decyzją jury konkursowego oraz w wyniku plebiscytu internetowego. Głosy oddawać można na stronie internetowej www.polityka.pl/architektura, a na osoby, które zamieszczą ciekawe uzasadnienia, czekają atrakcyjne nagrody. Wyniki poznamy na początku czerwca br.

Nowa siedziba Muzeum Śląskiego to jeden z trzech największych projektów pod względem pozyskanego dofinansowania (blisko 181,5 mln zł), realizowanych ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2007-2013. Realizacja inwestycji została już zakończona, natomiast oficjalne otwarcie zaplanowane jest na przyszły rok.

Warto przypomnieć, że do Nagrody Architektonicznej "Polityki" za 2011 rok został nominowany inny projekt kluczowy RPO WSL – Centrum Informacji Naukowej i Biblioteka Akademicka w Katowicach. Sympatia internautów oraz fachowa ocena Kapituły Konkursu zaowocowały w maju 2012 roku przyznaniem projektowi Grand Prix konkursu.


 

Strona „Śląskie do przodu!” to oficjalny serwis promocyjny Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2007-2013.
Głównym celem serwisu było przybliżenie idei Programu i jego efektów mieszkańcom regionu.


Regionalny Program Operacyjny Województwa Śląskiego – realna odpowiedź na realne potrzeby

Projekt finansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego
Województwa Śląskiego na lata 2007-2013