RPO Promocja powrót na stronę główną

zd1 zd2 zd3 zd4 zd5 zd6 zd7 zd7 zd7 zd7

Rzut oka na Śląsk i Zagłębie - tylko z szybu Prezydent

3 min i 5 sekund – tyle wystarczyło mistrzowi, by wspiąć się na szyb Prezydent w Chorzowie.

Co więcej Krystian Herba 201 schodów pokonał… na rowerze. Pierwszy w historii wjazd na wieżę szybu górniczego był jedną z atrakcji uroczystego otwarcia tarasu widokowego.

25 maja br. pod industrialnym zabytkiem bawiło się pół tysiąca chorzowian! Tego dnia mieszkańcy po raz pierwszy mogli podziwiać panoramę Śląska i Zagłębia z wysokości 34 metrów.

Zanim jednak chętni wspięli się na szczyt, odbył się Chorzowski Bieg Rodzinny. Brat z siostrą, rodzice z dziećmi, a nawet wnuki z dziadkami wspólnie pokonały trasę wokół szybu. Jako pierwsze metę przebiegły siostry Wrońskie - Beata i Magdalena. Nie obyło się także, bez muzyki.

Uczestnikom przygrywała górnicza orkiestra, a punktualnie o 12.00 z wieży odegrany został hejnał Chorzowa.

Pierwsza w województwie śląskim platforma widokowa umieszczona na kopalnianej wieży wyciągowej powstała w wyniku realizacji projektu pn. „Rewitalizacja zabytkowej wieży wyciągowej szybu Prezydent w Chorzowie na cele edukacyjno-turystyczne i kulturalne”, dofinansowanego ze środków RPO WSL 2007-2013.

Źródło: Urząd Miasta Chorzów


 

Strona „Śląskie do przodu!” to oficjalny serwis promocyjny Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2007-2013.
Głównym celem serwisu było przybliżenie idei Programu i jego efektów mieszkańcom regionu.


Regionalny Program Operacyjny Województwa Śląskiego – realna odpowiedź na realne potrzeby

Projekt finansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego
Województwa Śląskiego na lata 2007-2013