RPO Promocja powrót na stronę główną

zd1 zd2 zd3 zd4 zd5 zd6 zd7 zd7 zd7 zd7

Pierwsza premiera Teatru Rozbark

31 maja br. miała miejsce premiera pierwszej produkcji Teatru ROZBARK w Bytomiu.

Na deskach Teatru zatańczyli znakomici tancerze, pracujący pod okiem wybitnej choreografki Kai Kołodziejczyk.

„Legendy” to spektakl inspirowany książką „Nowe legendy miejskie. Śląsk”. Napisane i zilustrowane przez dzieci i młodzież legendy – nowe opowieści o śląskich miastach, pozwalają spojrzeć na śląską przestrzeń przez pryzmat wrażliwości i wyobraźni młodych ludzi. I to właśnie ich wyobraźnia staje się podstawową inspiracją przedstawienia.

Spektakl nawiązuje do wybranych przez choreografkę niesamowitych opowiadań zainspirowanych regionem Górnego Śląska (m.in. na nowo napisana historia osiedla Gwiazdy czy Spodka) i sytuacjami, jakie wydarzyły się lub wydarzyć się mogły na Śląsku.

Realizatorzy budują taneczną adaptację poszczególnych legend.

Spektakl przeznaczony jest dla widzów w wieku od 10 lat.

--

Bytomski Teatr Tańca i Ruchu ROZBARK zainaugurował działalność 7 marca br. w budynku dawnej cechowni kopalni „Rozbark”, zaadaptowanym dzięki dotacji z RPO WSL 2007-2013.


 
logo
 

Strona „Śląskie do przodu!” to oficjalny serwis promocyjny Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2007-2013.
Głównym celem serwisu było przybliżenie idei Programu i jego efektów mieszkańcom regionu.


Regionalny Program Operacyjny Województwa Śląskiego – realna odpowiedź na realne potrzeby

Projekt finansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego
Województwa Śląskiego na lata 2007-2013