RPO Promocja powrót na stronę główną

zd1 zd2 zd3 zd4 zd5 zd6 zd7 zd7 zd7 zd7

Wiślański park zaprasza na spacery

13 czerwca 2014 roku to kolejna, ważna data w historii Wisły – uroczyste otwarcie parku Kopczyńskiego, które zorganizowano w ramach promocji projektu pn. „Zacznij zwiedzanie Polski od źródeł. Rewitalizacja Parku Kopczyńskiego w Wiśle”.

Projekt jest współfinansowany przez Unię Europejską z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2007-2013.

Uroczystość rozpoczęła się odsłonięcia Pomnika Źródeł Wisły, który jest wzorowany na pierwowzorze. Po rewitalizacji parku Kopczyńskiego nowy posąg stanął w miejscu "Ślązaczki". Biało-czerwoną szarfę z pomnika zdjęli prezydent Bronisław Komorowski i burmistrz Jan Poloczek. Następnie obok pomnika prezydent Komorowski zasadził jeden z dwudziestu pięciu "Dębów Wolności", które mają symbolizować 25 lat wolnej Polski.

Po tych uroczystościach prezydent w asyście gospodarza miasta i zaproszonych gości udał się do Amfiteatru im. Stanisława Hadyny, gdzie z rąk burmistrza Jana Poloczka i przewodniczącego Rady Miasta Janusza Podżorskiego odebrał atrybuty Honorowego Obywatela Wisły – kapelusz i bruclik.

Po części oficjalnej koncert zagrała Orkiestra Symfoniczna PSM Wadowice pod dyrekcją Elwiry Zając. Po południu odbył się Piknik Rodzinny „Mama, Tata i Ja”. Nie zabrakło dobrej muzyki, barwnych przebierańców oraz konkursów rodzinnych. Wieczorem natomiast góralskim rockiem rozgrzała publiczność Kapela „Pieczarki”.

Źródło: Urząd Miejski w Wiśle


 

Strona „Śląskie do przodu!” to oficjalny serwis promocyjny Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2007-2013.
Głównym celem serwisu było przybliżenie idei Programu i jego efektów mieszkańcom regionu.


Regionalny Program Operacyjny Województwa Śląskiego – realna odpowiedź na realne potrzeby

Projekt finansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego
Województwa Śląskiego na lata 2007-2013