RPO Promocja powrót na stronę główną

zd1 zd2 zd3 zd4 zd5 zd6 zd7 zd7 zd7 zd7

Folklorystyczne święto w nowej oprawie

27 lipca br. o 15.00 w Amfiteatrze pod Grojcem zorganizowany został Festyn Rodzinny. Były konkursy, nagrody, bezpłatny poczęstunek. O godzinie 20.30 nastąpiło oficjalne otwarcie amfiteatru pod Grojcem.

Gruntowna modernizacja amfiteatru pod Grojcem obejmowała wszystkie zabudowania obiektu: scenę, trybuny, a także budynek socjalno-biurowy. Amfiteatr został wyposażony w nowe systemy nagłośnienia, oświetlenia i monitoringu oraz w sieć energetyczną i wodno-kanalizacyjną. Niemal dosłownym zwieńczeniem realizowanego projektu jest dach membranowy, który umożliwi organizację imprez nawet w czasie niesprzyjającej pogody.

„W gruntownie zmodernizowanym Amfiteatrze pod Grojcem odbywać się będzie Tydzień Kultury Beskidzkiej, a także szereg innych imprez kulturalnych, muzycznych. Dzięki inwestycji artyści będą mogli występować w komfortowych warunkach. To przedsięwzięcie to sukces wielu instytucji, osób prywatnych. Wszystkim bez wyjątku za wielkie zaangażowanie w tą ważną dla całej Żywiecczyzny inwestycję serdecznie dziękuje"- mówi Burmistrz Żywca - Antoni Szlagor.

Nowy Amfiteatr pod Grojcem dzięki dotacji z RPO WSL w wysokości prawie 13,5 mln zł przeobraził się w pełni funkcjonalny i nowoczesny obiekt o powierzchni blisko 6,5 tys. m2, przystosowany do organizacji różnego typu imprez.

Źródło: Urząd Miasta Żywca


 

Strona „Śląskie do przodu!” to oficjalny serwis promocyjny Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2007-2013.
Głównym celem serwisu było przybliżenie idei Programu i jego efektów mieszkańcom regionu.


Regionalny Program Operacyjny Województwa Śląskiego – realna odpowiedź na realne potrzeby

Projekt finansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego
Województwa Śląskiego na lata 2007-2013