RPO Promocja powrót na stronę główną

zd1 zd2 zd3 zd4 zd5 zd6 zd7 zd7 zd7 zd7

Rowerzyści przetrą DTŚ w Zabrzu

Rowerowy rajd na trasie zabrzańskich odcinków „średnicówki" to główny punkt przekazania świeżo ukończonych odcinków mieszkańcom. To wydarzenie odbędzie się 8 sierpnia br.

O godzinie 17.00 rowerzyści wyruszą od ronda im. Sybiraków, pomkną nowymi odcinkami DTŚ w kierunku Gliwic, zawrócą i zakończą bieg pod halą MOSiR Zabrze. Nie zabraknie innych atrakcji. Na mecie odbywać się będzie piknik, w trakcie którego uruchomione zostanie bezpieczne miasteczko. Będzie tam można doświadczyć wrażeń w symulatorze dachowania, zderzenia, badania czasu reakcji kierowcy. Rozlosowane zostaną także nagrody ufundowane przez Województwo Śląskie. Na koniec przewidziano występy muzyczne. Rowerowy rajd rozpocznie się o 17.00.

Rejestracja uczestników odbywać się będzie od godziny 16.00. Aby wziąć w nim udział należy wypełnić oświadczenie i formularz zgłoszeniowy dostępne pod poniższym linkiem.

Dokumenty należy złożyć w Punkcie Informacji o Mieście (ul. Powstańców Śląskich 2/1, tel. 32 271 72 76, e-mail: informacja@um.zabrze.pl) albo przynieść wydrukowane i wypełnione druki bezpośrednio do Biura Rajdu umiejscowionego przy starcie rajdu na trasie DTŚ, gdzie będą wydawane numery startowe.

Organizatorami wydarzenia są Marszałek Województwa Śląskiego i Prezydent Zabrza.

Drogowa Trasa Średnicowa na odcinku Z3 i Z4 rozpoczyna się przy granicy miast Zabrza i Gliwic. Odcinek o długości niespełna 3 km, zaprojektowano jako drogę klasy GP 2x3 - dwie jezdnie po trzy pasy ruchu z pasami awaryjnymi. Na całej długości trasa przebiega bezkolizyjnie, a dzięki tej realizacji czas przejazdu skróci się o ok. 60 proc. Kontrakt na realizacje odcinków Z3 i Z4 rozpoczęto po podpisaniu umowy w maju 2012 roku. Wartość robót kontraktowych zamknęła się w kwocie ok. 184 mln zł. Inwestycja została dofinansowana ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2007-2013, w ramach największego projektu kluczowego pn. "Kontynuacja budowy Drogowej Trasy Średnicowej ZACHÓD odcinek Zabrze-Gliwice, Podprojekt 2 - odcinki Z3, Z4 w Zabrzu oraz G1 w Gliwicach".


 
plakat
 

Strona „Śląskie do przodu!” to oficjalny serwis promocyjny Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2007-2013.
Głównym celem serwisu było przybliżenie idei Programu i jego efektów mieszkańcom regionu.


Regionalny Program Operacyjny Województwa Śląskiego – realna odpowiedź na realne potrzeby

Projekt finansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego
Województwa Śląskiego na lata 2007-2013