RPO Promocja powrót na stronę główną

zd1 zd2 zd3 zd4 zd5 zd6 zd7 zd7 zd7 zd7

Polecamy weekend na Kopcu

13 i 14 września br. Piekary Śląskie zapraszają na Święto Kopca Wyzwolenia „Spotkajmy się na Kopcu”. Dwudniowe wydarzenie to spotkanie z historią, kulturą, sportem i rekreacją.

Plenerowa impreza zwieńczy trwające tu prace budowlane, dzięki którym powstaje nowe otoczenie jednego z piekarskich symboli. Projekt pn. "Zagospodarowanie terenu rozwój infrastruktury okoloturystycznej wokol Piekarskiego Kopca Wyzwolenia w celu podniesienia atrakcyjnosci turystycznej regionu" uzyskał dofinansowanie z RPO WSL.

W sobotę już od godziny 9.00 będzie można wystartować, także całymi rodzinami, w zawodach biegowych, rowerowych, szachowych, będzie promocja zdrowia, nordic walking, fitness i animacje dla dzieci. Od godziny 17.30 koncerty dadzą m.in. piekarskie zespoły Projekt Poyutsze i Full Light, radzionkowski Ash-n-becher, czy laureat piekarskiego przeglądu 11-osobowy Funk Da System. W sobotę także harcerze z piekarskiego Hufca zaproszą szkoły do gry terenowej z metą pod Kopcem i harcerzy z okolicznych miast do gry nocnej.

W niedzielę oficjalne uroczystości rozpoczną się o godzinie 10 uroczystym poświęceniem wykonanej inwestycji, będzie apel wojskowy i przemówienia. Wystąpi Zespół Pieśni i Tańca „Śląsk”. Powstania Śląskie przypomni m.in. inscenizacja powstańczej walki. Wśród atrakcji dla dzieci będzie m.in. wioska indiańska i program „Piraci z Karaibów”. Na „Scenie śląskich talentów” tego dnia zobaczymy m.in. musical, piekarskie mażoretki, pokaz iluzji, Kabaret Młodych Panów oraz gwiazdę wieczoru: Annę Wyszkoni. Po koncertach będzie pokaz sztucznych ogni. Na zakończenie zobaczymy iluminację piekarskiego Kopca Wyzwolenia.

Źródło: Urząd Miasta Piekary Śląskie


 

Strona „Śląskie do przodu!” to oficjalny serwis promocyjny Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2007-2013.
Głównym celem serwisu było przybliżenie idei Programu i jego efektów mieszkańcom regionu.


Regionalny Program Operacyjny Województwa Śląskiego – realna odpowiedź na realne potrzeby

Projekt finansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego
Województwa Śląskiego na lata 2007-2013