RPO Promocja powrót na stronę główną

zd1 zd2 zd3 zd4 zd5 zd6 zd7 zd7 zd7 zd7

III Piknik Wiedzy już za nami

Sosnowiecki Park Naukowo-Technologiczny – jeden z projektów dofinansowanych z RPO WSL – stał się 23 września br. miejscem już trzeciej edycji Pikniku Wiedzy.

Podobnie jak wcześniejsze wydarzenia, była to impreza popularyzująca wiedzę naukową, techniczną, szeroko rozumianą przedsiębiorczość, innowacje oraz działalność badawczo-rozwojową głównie wśród uczniów szkół podstawowych, gimnazjów i szkół średnich.

Impreza składała się z części warsztatowo-wystawowej oraz wykładowej. W programie były m.in. obserwacje astronomiczne, gry komputerowe i quizy o tematyce ekologii, warsztaty z dietetyki, kosmetologii i fizjoterapii, symulator dachowania, program edukacyjny „Bezpieczniki Taurona. Włącz dla dobra dziecka”, pokazy doświadczeń m.in. pokaz wyładowań na cewkach tesli, metody szybkiego liczenia i triki matematyczne oraz roboty lego. Odwiedzajacy mogli też wziąć udział w wykładach z public relations, astronomii, ekologii i biznes planu.

W części wystawienniczej pojawiło się między innymi stoisko przygotowane przez Wydział Rozwoju Regionalnego. Na specjalnie przygotowanym stanowisko wszyscy chętni mogli spróbować swoich sił w znanej i lubianej grze elektronicznej pn. „Ruszaj Po eurO”. Niezbędnych wyjaśnień i wskazówek na temat RPO WSL udzielali dyżurujący pracownicy.

Wszystkim, którzy odwiedzili nas podczas imprezy, serdecznie dziękujemy.


 

Strona „Śląskie do przodu!” to oficjalny serwis promocyjny Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2007-2013.
Głównym celem serwisu było przybliżenie idei Programu i jego efektów mieszkańcom regionu.


Regionalny Program Operacyjny Województwa Śląskiego – realna odpowiedź na realne potrzeby

Projekt finansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego
Województwa Śląskiego na lata 2007-2013