RPO Promocja powrót na stronę główną

zd1 zd2 zd3 zd4 zd5 zd6 zd7 zd7 zd7 zd7

Otwarcie Muzeum Powstań Śląskich tuż, tuż…

Trwają ostatnie prace wykończeniowe ekspozycji Muzeum Powstań Śląskich w Świętochłowicach.

Obecnie fachowcy skupiają się na synchronizacji aplikacji multimedialnych i umieszczaniem w gablotach poszczególnych eksponatów. Już za kilka dni (w sobotę, 18 października) nastąpi uroczyste otwarcie tej placówki.

W muzeum nie zabraknie tradycyjnych eksponatów, ale na zwiedzających będzie czekać znacznie więcej. W budynku znalazło się miejsce na tramwaj, a także zrekonstruowany wóz bojowy w oryginalnym rozmiarze. Goście już niedługo odwiedzą m.in. klasę szkolną, salę lustrzaną pałacu wersalskiego, sztab powstańczy, a także atelier fotografa. Będzie też okazja, aby oddać głos w plebiscycie. Pod dachem znajdzie się nawet fragment wybrukowanej świętochłowickiej ulicy. Jednak na tym nie koniec. Muzeum zostało wyposażone w nowoczesny sprzęt multimedialny. Wszystko po to, aby odwiedzający mogli poczuć klimat tamtych czasów. Ma w tym pomóc m.in. film fabularny, który został zrealizowany specjalnie dla świętochłowickiego muzeum. -

Najtrudniejsze było dla nas połączenie scenariusza ekspozycji z projektem wykonawczo-budowlanym. Na szczęście udało nam się znaleźć złoty środek. Wierzę, że opowieść o powstaniach śląskich przedstawiona w Świętochłowicach zainteresuje zwiedzających – mówił prezydent Dawid Kostempski.

Przypomnijmy, że 18 października odbędzie się dzień otwarty Muzeum Powstań Śląskich. Na zwiedzających czekać będzie wiele atrakcji. A co najważniejsze – każdy będzie mógł zwiedzić ekspozycję za symboliczną złotówkę.

Źródło: Urząd Miasta Świętochłowice


 

Strona „Śląskie do przodu!” to oficjalny serwis promocyjny Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2007-2013.
Głównym celem serwisu było przybliżenie idei Programu i jego efektów mieszkańcom regionu.


Regionalny Program Operacyjny Województwa Śląskiego – realna odpowiedź na realne potrzeby

Projekt finansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego
Województwa Śląskiego na lata 2007-2013