RPO Promocja powrót na stronę główną

zd1 zd2 zd3 zd4 zd5 zd6 zd7 zd7 zd7 zd7

Projekty okiem młodych fotografów

Od 1 do 15 grudnia 2014 r. na lotnisku w Katowicach-Pyrzowicach można było obejrzeć wystawę 40 najlepszych zdjęć wykonanych przez uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych z województwa śląskiego w ramach projektu edukacyjnego „Śladem projektów unijnych”.

Na początek wszyscy uczestnicy wzięli udział w warsztatach fotograficznych pod okiem najlepszych fachowców, by następnie sprawdzić zdobytą wiedzę w praktyce.

Podczas wycieczek po różnych zakamarkach Śląskiego młodzież odwiedziła wybrane obiekty kulturalno-turystyczne, które powstały lub zmieniły się dzięki dofinansowaniu z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2007-2013. W programie wycieczek oprócz zwiedzania znalazł się również czas na plener fotograficzny, podczas którego powstały fotografie zgłoszone na konkurs.

Poniżej w filmowym skrócie przedstawiono poszczególne etapy przedsięwzięcia:

 

Wykonane zdjęcia przybliżają skalę przemian, jakie dokonały się w naszym regionie dzięki obecności w Unii Europejskiej, ale też pokazują indywidualną wrażliwość młodych twórców oraz ich niebanalne spojrzenie na otaczającą rzeczywistość.

Zapraszamy do zapoznania się w formie prezentacji ze wszystkimi 40 zdjęciami nagrodzonymi w konkursie i eksponowanymi na wystawie: 

Projekt finansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2007-2013.

Projekt zrealizowany na zlecenie Wydziału Rozwoju Regionalnego Urzędu Marszałkowskiego Województwa Śląskiego.


 

Strona „Śląskie do przodu!” to oficjalny serwis promocyjny Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2007-2013.
Głównym celem serwisu było przybliżenie idei Programu i jego efektów mieszkańcom regionu.


Regionalny Program Operacyjny Województwa Śląskiego – realna odpowiedź na realne potrzeby

Projekt finansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego
Województwa Śląskiego na lata 2007-2013